ÖNERİLENTANITIM

2020 Pekin Otomobil Fuarı’nın En İlginç 14 Arabası ve Konsepti

Chicago, Detroit, Cenevre, Los Angeles, New York ve Paris otomobil şovlarının ortak yönleri nelerdir? Bu yıl iptal edildi. Birkaç ay boyunca, otomotiv üretiminin ve kültürünün önemli bir kısmı durma noktasına geldi. Ancak dünyanın bazı yerlerinde ışıklar yeşile dönüyor. Çin’de, Pekin otomobil fuarı aslında gerçekleşti ve birçok lüks otomobilin ve bazı taklitlerin ilk çıkışlarını gördü. Elektrikli araçlar bu yılki gösterinin merkezi oldu. Görünüşe göre Çin de uzun menzilli lüks SUV’lar istiyor. İşte 2020 Pekin otomobil fuarından ilginç şeyler.Buick Electra

Buick Electra

buick electra konsepti

Buick’in Pekin’deki ilk çıkışı Electra’ydı. 583 beygir gücüne ve iddia edilen 410 mil menzile sahip tamamen elektrikli bir SUV. GM’nin yeni Ultium elektrikli güç aktarım mekanizmasını kullanıyor, aynı GMC Hummer için planlanmış ve yaklaşan Cadillac Lyriq için kullanımda .

Chevrolet Menlo

chevrolet menlo

Son zamanlarda Chevy’nin gelecekteki tamamen elektrikli araçları ve GM’nin bir GMC Hummer EV pikap ve SUV için Hummer adını yeniden canlandırması hakkında bir sürü haber var. Bu arada, 250 mil menzilli bir Chevrolet Menlo Çin’de zaten mevcut. Daha fazla kargo alanı ve daha ucuz bir başlangıç ​​fiyatı ile Chevy Bolt EV’den daha büyük, ancak yalnızca Çin’de mevcut.

Foton G9

foton g9

Ticari yarı kamyonları ve tarım ekipmanları ile tanınan Foton, Çin pazarına tam boyutlu pikaplar getirmek istiyor. G9’larını Amerika’nın en çok satan aracı olan 13. nesil Ford F-150 ile neredeyse aynı göstermeleri şaşırtıcı değil. F serisinin aksine. Bununla birlikte, G9 muhtemelen Cummins dizel, Çin kaynaklı 2.0 litrelik turbo dizel ve Isuzu’nun 2.5 litrelik turbo dizelini içeren üç motorla sunulacak.

Great Wall Motors Futurist Konsepti

büyük duvar fütüristi

Fütürist, KitchenAid mikseri gibi boyanmış İngiliz tarzı bir sedan. Dört kapılı, her köşede kaptan sandalyeleri ve bir B sütunundan vazgeçen merkeze açılan kapılar kullanıyor. 430 milden fazla menzile sahip kobaltsız bir pil kullandığını iddia eden tamamen elektrikli bir sedan.

Honda SUV e: Konsept

honda suv econcept

Honda , Çin pazarı için tamamen elektrikli bir SUV ile SUV e: concept’i piyasaya sürdü. Büyük tekerlekler, şık ızgarasız ön tampon kapağı ve öndeki büyük Honda amblemi süper çekici görünmesini sağlar. Bu konsept iki kapılı bir SUV olmasına rağmen, üretime hazır olduğunda bir çift kapı daha kazanmasını bekliyoruz.

Hongqi E-HS9

Hongqi e hs9

Hayır, Lincoln değil. Ciddi anlamda. Söz veriyoruz. Çin’in en eski otomobil üreticisi Hongqi’den yeni elektrikli SUV. E-HS9’un Çin’deki en pahalı yeni araba olduğu söyleniyor, ancak Amerika banliyöleri boyutunda. Çift motorlu EV, kabaca Mercedes-Benz GLS ile aynı boyutta görünüyor, ancak bu yüz bize geç Viktorya dönemine ait bir ısı radyatörünü hatırlatıyor.

Hongqi 2.0 Konsepti

Hongqi 20 konsepti

Hongqi, otonom bir minibüs konseptini o kadar sevimli ve kutsallaştırdı ki, iki dilim tostun içinden çıkmamasına şaşırdık. Otobüsün yolcu tarafındaki büyük cam kapılar, yerel marketinizdeki otomatik kapılar gibi dışarı doğru itilir ve kayarak açılır. İçeride, iki yolcu koltuğu döner ve işe gidip gelmek için rahat ve geniş bir bekleme odası oluşturur.

Hongsang Yunus SS

hongsang yunus ss

1958’de Chevy’nin C1 Corvette farları ikiye katlandı ve yakıt enjeksiyonlu V-8’den 290 beygir gücüne kadar bir güç artışı aldı. Bu tanıdık bakış, Çin’de bir plug-in hibrit coupe olarak yaşıyor. Hongsang Dolphin SS, bir elektrik motoru ve turboşarjlı 1.5 litrelik benzinli motor kullanıyor. Ayrıca Corvette’lerin 1965’e kadar sahip olmadığı bir özellik olan dört tekerlekli disk frenlere sahip . Dolphin SS, sekiz farklı metalik renkte mevcut ve fiyatı 86.000 $ ‘a denk geliyor.

Huawei Şeffaf Konsept

huawei şeffaf araba

2020 yazında Huawei, otomobillere 5G özelliği eklemek için üreticilerle birlikte çalışırken dünyanın en büyük akıllı telefon tedarikçisi olarak Samsung ve Apple’ı geride bıraktı. Bu şeffaf ekran, çeşitli Huawei kaynaklı kontrol modüllerine sahip çift motorlu bir EV’nin cesaretini gösterir. Harika, ama şampanya ile doldurulsa çok daha havalı olurdu.

Kiwigogo A-One

kiwigogo bir

Kiwigogo, trenlerin, scooter’ların ve otobüslerin olmadığı, ancak yolcuların şehirlerden sekiz rotorlu tahrikle uçtuğu bir dünya hayal ediyor. A-One, 30 dakika boyunca neredeyse 45 mil hızla iki milden daha az bir menzil vaat ediyor. Tamamen bir araba değil, ancak navigasyon sunuyor.

Neta Eureka 03 Concept

neta eureka 03 concept

Neta, Tesla’nın pil serisini Eureka 03 konseptiyle ezme konusundaki dev vaatlerini yerine getirmeyi umuyor. Eureka, neredeyse 500 mil elektrik menzili sağlayacak şekilde tasarlandı, ancak burada gösterilen konseptin hala tam bir iç mekanı kaçırdığını düşünürsek, bunu bir sözden çok bir hedef olarak görüyoruz. Özellikle dijital yan aynalar ve geniş LED far rafı ile kesinlikle fütüristik bir görünüm.

Ora GT

ora gt

Fiat 500X ile hemen hemen aynı boyutta olan Ora GT, Mini Cooper görünümlü kompakt bir EV’dir. Gösteride birkaç Ora sergilendi, ancak GT, Volkswagen Golf GTI veya Hyundai Veloster N tarzında kırmızı trim vurguları ve sportif görünmesi için yarış çizgileri kullanıyor.

Polestar Precept

polestar precept

Hala yapım aşamasında olan bir arabaya benziyor, ancak Polestar Precept gerçek dünyadaki başlangıcı için neredeyse hazır. Polestar, Eylül 2020’de üretime başlamak üzere yeni bir tesis kuracağını açıkladı, ancak tam boyutlu lüks sedan EV’nin menzili ve maliyeti konusunda sessiz kaldı.

Voyah iFree

voyah ifree

Voyah, Çinli otomobil üreticisi Dongfeng Motor tarafından hayal edilen lüks EV markasıdır. Bu, şirketin iFree olarak adlandırılan ikinci konsepti ve üç sıra oturma için yeterince büyük görünüyor. Menzil, fiyatlandırma veya iç tasarım hakkında henüz detay yok, ancak iFree, Pekin otomobil fuarında zaten var olan başka bir otomobilin genel bir kopyası gibi görünmeyen birkaç arabadan biri.

a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu