ÖNERİLENTANITIM

2021 BMW M3 ve M4 Sport’dan Tartışmalı Görünüm

Fotoğrafların tamamını görmek için buraya tıklayın.
  • 2021 BMW M3 ve M4 daha da büyük, daha gösterişli böbrek ızgaralarına sahip, ancak BMW’nin performans bölümündeki iki otomobil, aksi takdirde mevcut kişiliklerine sadık kalıyor.
  • M3 ve M4 mutlu bir şekilde hala altı ileri manuel şanzıman seçeneğiyle geliyor.
  • Önümüzdeki Mart ayında bayilere ulaşmaya başlayacaklar.

Yeni BMW 4 serisinin çıkıntılı burnundan rahatsızsanız, size kötü bir haberimiz var: Yeni M4’ün dikey böbrekleri daha da büyük ve daha belirgindir ve dahası, M3’e taşınırlar. Bununla birlikte, bu, yeni M3 ve M4’ün en tartışmalı unsuru olmalı, çünkü diğer her açıdan, BMW’nin M performans bölümü ikiliyi böylesine büyük bir başarıya ulaştıran kanıtlanmış formüle bağlı kaldı.

Fotoğrafların tamamını görmek için buraya tıklayın.

Aslında, M GmbH’deki mühendisler müşterileri ve gazetecileri çok yakından dinlediler. Sonuçlardan biri: Her rakipten farklı olarak, M3 ve M4’ü altı ileri manuel şanzımanla almaya devam edebilirsiniz. Ve daha da iyisi, debriyaj ve şanzıman ile eğlenirken sıklıkla karışan devir eşleştirme sistemini kapatmak mümkündür.

Fotoğrafların tamamını görmek için buraya tıklayın.

Tabii ki, koşulsuz mutluluk diye bir şey yoktur ve dezavantajı, manuel şanzımanın iki güç seviyesinden daha düşük olana bağlanmasıdır: yükseltilenin 473 hp’lik bir varyasyonuyla çalışan giriş seviyesi M3 ve M4 S58 çift turboşarjlı 3.0 litre sıralı altı. Alternatifler, M3 Competition ve iki kapılı kardeşi M4 Competition, 503 beygir gücüne başka bir güç yükseltmesi sunuyor ve yalnızca ZF kaynaklı sekiz ileri otomatik ile mevcut. Vites küçültmelerde otomatik gaz kelebeği takılmasına izin veren ve sol kanat uzun bir süre tutulduğunda mümkün olan en düşük vitesi seçen hızlı vites değiştirme ünitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu