FORMULA 1

FIA ve F1 sürücüleri, güvenlik aracı yeniden başlatmalarıyla ilgili görüşlerini yayınladı

Formula 1 sürücüleri, Mugello güvenlik otomobili yeniden çalıştırma kazasını yarış direktörü Michael Masi ile tartıştıklarında olumlu bir ilerleme kaydedildiğini hissettiler.

Rusya Grand Prix’si sırasında Cuma akşamı Soçi’de yapılan bir toplantıda, tüm sürücülerin görüşlerini açıklayabildikleri, kaza ve etrafındaki koşullar uzun uzadıya tartışıldı.

Yeniden başlatmadan önce güvenlik otomobili ışıklarının ne kadar geç kapatılması gerektiği sorusu, yarışın devam ettiği Mugello’daki pitstraight üzerindeki kontrol hattının alışılmadık derecede geç konumu ile birlikte ana konuydu.

Fikir birliği, Mugello’da belirli koşulların rol oynadığı konusunda tüm tarafların hemfikir olduğu, verimli bir tartışma olduğu yönündeydi.

Grand Prix Sürücüler Derneği daha önce Masi’ye , gelecekte kazanın tekrarlanmasını önlemek için onunla birlikte çalışmaya istekli olduklarını belirten bir mektup yazmıştı .

Carlos Sainz Jr, Kevin Magnussen, Antonio Giovinazzi ve Nicholas Latifi, Valtteri Bottas’ın kalkışından önce sahanın ikinci yarısındaki sürücülerin hızlanmasının ardından kazada elendi .

Sainz, “Diğer sürücüler ve FIA ​​ile birlikte konuşmamız ve açıklığa kavuşturmamız gereken ana noktaları ve her şeyi ele aldığımızı hissediyorum” dedi. “Ve gerçekten iyi sonuçlara vardığımızı düşünüyorum.

“FIA ve sürücüler aynı durumu tekrar etmememiz için birbirlerine yardım edecekler. Bu yüzden aslında hepimizin yaptığı konuşmadan ve aldığımız sonuçlardan çok memnunum.

“Bence bazı sürücülerin kazayı önlemeye yardımcı olabileceği başka şeyler de vardı. Bu nedenle, bazı sürücü hatalarının bir kombinasyonu ve FIA ​​belki güvenlik aracı konusunda bize yardımcı olabilir. Bence bu iki şeyin birleşimi ortaya çıkacak durum çok daha iyi.

“Ve tüm bunlar Mugello’nun çok özel bir parça, çok özel bir yeniden başlatma olduğunu ve bu senaryonun normalde örneğin Sochi’de kendini tekrarlamayacağını akılda tutarak.

“Bu yüzden bu çok özel bir durumdu, çok özel bir senaryo, hepimizin daha iyi bir iş çıkarabileceğini düşündüm. Hepimiz durumun ne kadar tehlikeli olduğunun farkındayız ve eminim herkes deneyecek ve yapmayacağından emin olacaktır ‘ t tekrarlayın. “

AlphaTauri’den Pierre Gasly, bunun yararlı bir tartışma olduğu konusunda hemfikirdi.

Fransız, “Bu uzun süredir tartıştığımız bir şey” dedi. “Sanırım tüm görüşler duyuldu. Sanırım Mugello’nun oraya F1 ile ilk gittiğimizde de olduğunu biliyoruz.

“Yani biraz özel bir durumdu. Ve oraya tekrar gidecek olursak muhtemelen işler biraz farklı olacak. Ama bence herkes ne olduğunu hemen anladı. Ve benim açımdan, tartışılanlarla iyiyim . “

GPDA direktörü Romain Grosjean, “Hepimizin aynı yönde çalıştığını düşünüyorum” dedi.

“Hepimiz olanlarla ve neyi daha iyi yapabileceğimizle uyumluyuz. Michael Masi, Ross Brawn, sürücüler, sanırım hepimiz güvenliği artıran en iyi çözümleri bulmaya çalışıyoruz, ancak iyi bir şovu devam ettiriyoruz. iyi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu