FORMULA 1

Honda, Verstappen Mugello’nun tekrarını önlemek için adımlar atıyor

Honda, Max Verstappen’in Tuscan Grand Prix sorunlarının tekrarlanmasını önlemek için Formula 1 motorlarının elektrik ve yazılımlarında değişiklikler yaptı.

Verstappen’in Mugello’da Mercedes’e meydan okuma umutları, güç ünitesi aniden enerji kaybettiğinde ve ilk turda bir kazaya yakalanmadan önce sıralamayı düşürdüğünde, başlangıçtan birkaç saniye sonra sona erdi.

Honda, yarışın dibine inerken zaman harcadı ve sorunun MGU-K veya MGU-H dahil olmak üzere motorun ana bileşenleriyle ilgili olmadığı sonucuna vardı.

Bunun yerine, hem motorun elektriği hem de yazılımı ile ilgili bir dizi faktörün bir araya gelerek sorunu tetiklediğinden şüpheleniyordu.

Buna yanıt olarak Honda, sorunların tekrarlanmasını önlemek için çalışmalar yaptı.

Honda’nın F1 teknik direktörü Toyoharu Tanabe, Rusya Grand Prix’sinden önce konuşan Honda’nın F1 teknik direktörü Toyoharu Tanabe, “Mugello’dan bu yana geçen zamanı kullanarak, önceliğimiz Max’in o yarışta emekliliğinin nedenini dikkatlice analiz etmekti.

“Araştırmamız, soruna birkaç faktörün neden olduğunu ortaya çıkardı ve hatanın bir daha meydana gelmemesini sağlamak amacıyla bunların her birini ele almak için karşı önlemler uygulayabildik.”

Verstappen, Mugello’daki emeklilikten son derece hüsrana uğramıştı ve Red Bull, Rusya’ya gitmeden önce durumu ve Honda’nın yaptıklarını tam olarak güncelleyeceğine söz verdi.

Bu görüşmelerden sonra durumu düşünen Verstappen, herkesin gelecekte işleri iyileştirmek için elinden geleni yaptığına inandığını söyledi.

Mugello hakkında “Bir yarış hafta sonunu bu şekilde bırakmak elbette hiç hoş değil, özellikle de bir podyumdan daha fazlası için iyi bir şansımız olduğunu düşündüğümde ama bunu geride bırakmalıyız.”

“Elbette ekip olarak konuları tartıştık ve herkes aynı yönde çalışıyor ve yapabildiğimiz her yarışta her olasılık için savaşmaya çalışıyor.”

Orijinal planının bir parçası olarak Honda, bu hafta sonu sürücüler için bazı son yeni güç ünitesi unsurlarını tanıtacak ve bu, sezon bitmeden önceki son değişiklik olacak.

Üçüncü güç birimlerine geçiş Mugello’da ortaya çıkan sorunların hiçbiriyle ilgili değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu