Uncategorized
Trend

TOGG’un 1 yıllık gelişmeleri neler ?

 TOGG’un Twitter hesabı üzerinden dün yapılan paylaşımda  TOGG’un 1 yıllık sürecindeki gelişmelerden video halinde bahsediliyor!

Video aşağıda!

 TOGG’un Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş da TOGG’un Gebze’deki merkezinde yeni bazı açıklamalarda bulundu ve AA muhabirinin sorularını yanıtladı!

27 Aralık 2019’da lansmanı gerçekleşen TOGG’un 1 yıllık sürecinden bahseden Karakaş’ın açıklamaları şu şekilde oldu:

“Pazara çıktığımızda karşımızda elektrikli araçtan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlar olacak. Dolayısıyla bizim fiyat açısından da onlarla rekabet edebiliyor olmamız lazım. İnanın gözümüze uyku girmiyor heyecandan. Tüm heyecanımızla devam ediyoruz. Çünkü bir taraftan üzerimizdeki sorumluluğun yerine getirilmesi için ama bir taraftan da gerçek anlamda dünyadaki fırsat penceresinin doğru zamanında sadece Türkiye’ye değil dünyaya da açılmak için çalışıyoruz.”

TOGG’da pandemi sonrası yeni hayat için yeni özellikler de olacak

Karakaş, salgın döneminde araca yeni bir özellik ekleme planları olup olmadığına ilişkin sorulan soru üzerine, üzerinde çalıştıkları bazı fonksiyonlar olduğunu belirterek, “Takdir edersiniz ki rekabet avantajı nedeniyle çok daha fazla detayını söylemememiz gerekiyor. Ama biz bunu çok inceledik. İnsanlar davranış olarak pandemiden sonra neleri ön planda tutuyor ve nelere önem veriyor diye. Onlarla ilgili 1-2 uygulamamız olacak, bunun şimdiden haberini verebiliriz.

İki; bu öyle bir iki senelik bir mesele de olmayacak. Kuvvetle muhtemel önümüzdeki dönemlerde ihtiyaçlar o çerçevede şekillenecek. Özellikle mobilite ekosistemi çerçevesindeki bizim aradığımız start-up’lardan şöyle bir kesit bakacak olursak bunların içerisinde sağlık teknolojisi açısından çalışanlar da var. Dolayısıyla orada müthiş güzel fikirler var zaten mobilite ekosistemdeki start-up’larla gelen güzellik burada.” değerlendirmesinde bulundu.

Gürcan Karakaş, açıklamalarının devamında yerli otomobilin yerlilik miktarının ilk aşamalarda %51 oranında, 3 sene gibi kısa bir süre içerisinde de %68’lere ulaşmış oranda olacağını hatırlattı. Buna örnek olarak da ülkemizde yıllardır üretilen binek araçların yerlilik oranlarının %20-%60 arasında değiştiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu